PŘIDEJTE SE K NÁM!
STAŇTE SE CELNÍKEM!

Čeká Vás inspirativní práce u ozbrojeného bezpečnostního sboru s jistotou a budoucností.

Podmínky přijetí do služebního poměru
Uchazeč o přijetí do služebního poměru k Celní správě ČR doručí písemnou žádost prostřednictvím webového rozhraní „kariera.celnisprava.cz“ vyplněním a odesláním e-formuláře „Žádost o přijetí do služebního poměru“, ke kterému musí být připojen v elektronické formě (nejlépe ve formátu .pdf) životopis, motivační dopis a maturitní vysvědčení.

Předpokladem pro přijetí do služebního poměru je splnění následujících podmínek:
- občanství ČR
- věk nad 18 let
- bezúhonnost
- plná svéprávnost
- zdravotní, osobnostní a fyzická způsobilost k výkonu služby
- minimálně středoškolské vzdělání ukončené maturitní zkouškou

Přijímací řízení trvá obvykle 2 až 3 měsíce. V jeho průběhu uchazeč absolvuje zahájení přijímacího řízení, ověření osobnostní způsobilosti, ověření fyzické způsobilosti, zdravotní prohlídku a další personální řízení.

Benefity

• jasné finanční podmínky dle stupnice platových tarifů stanovených nařízením vlády č. 336/2019 Sb. možnost přiznání osobního ohodnocení a další příplatky
  • možnost kariérního růstu, profesního rozvoje a vzdělávání
  • příspěvek na stravování (stravenky)
  • osobní účet pro čerpání příspěvků na penzijní a životní připojištění, rekreaci, sport, kulturu a letní dětské tábory
  • zvýhodněné rekreace ve vlastních zařízeních
  • možnost získání bezúročné půjčky na bydlení až do výše 100 000 Kč
  • dovolená 6 týdnů
  • naturální plnění v podobě služební výstroje
  • základní doba služby příslušníka 37,5 hodiny týdně
  • náhrady cestovních výdajů dle zákona o služebním poměru
  • absolvování 14 denních ozdravných pobytů
  • odchodné a výsluhový příspěvek

Zaměření činností celníků
Dohledové, kontrolní, analytické a administrativní úkony v oblasti celního řízení (ochrana a regulace trhu EU formou výběru cla a poplatků z dováženého zboží) anebo daňového řízení (výběr spotřebních daní a daní ekologických); odhalování a řešení porušování celních předpisů; speciální dohledové a kontrolní činnosti při přepravě a dopravě zboží podléhající zvláštním kontrolním režimům; odhalování a prověřování trestné činnosti páchané v oblasti celnictví, spotřebních daní a daní z přidané hodnoty (v postavení orgánu činného v trestním řízení).

Noví pracovníci se mohou uplatnit například v celním a daňovém řízení, které je spojené převážně s administrativní činností, dále v mobilním dohledu při kontrolách zboží přepravovaného v dopravních prostředcích, kontrolách zboží ve skladech, případně mohou plnit úkoly při odhalování padělků, omamných a psychotropních látek, nebezpečného zboží či odpadů. Technicky zdatní uchazeči se mohou uplatnit jako členové posádky mobilního rentgenu anebo mobilní laboratoře. Další významnou oblastí uplatnění je provádění základních úkonů trestního řízení při odhalování kriminality (drogy, nelegální výrobny tabáku a cigaret, nelegální obchod s ohroženými druhy rostlin a živočichů apod.).

Přidejte se k nám, doplňte naše řady! Rádi Vás přivítáme!

Navštivte webové stránky www.celnisprava.cz, na kterých najdete další informace o Celní správě ČR.

PDF view