image description

Mgr. Josef Krysta

Na počátku dnešních Bezpečnostně právních akademií stál záměr Josefa Krysty, olympijského reprezentanta a absoloventa Karlovy univerzity, založit soukromou školu bezpečnostně právního zaměření. V březnu roku 1992 byla Ministerstvu školství České a slovenské federativní republiky předložena ke schválení pedagogická dokumentace jednotlivých studijních oborů a v dubnu téhož roku byla škola oficiálně zapsána do rejstříku škol. S tímto pedagogickým záměrem vyjádřilo souhlas i Ministerstvo vnitra ČSFR. Výuka byla zahájena v září roku 1992.

Střední odborná škola ochrany osob a majetku (SOŠ OOM) v prvních letech nabízela vzdělání v denním, večerním i pomaturitním studiu, později bylo přidáno ještě studium dálkové. Výuka byla zahájena v prostorách Středního odborného učiliště železničního na ulici Středulinského v Ostravě-Hrabůvce. Úpravou 1. a 5. patra nedalekého internátu železničního učiliště na ulici Moravské škola fungovala až do konce roku 2005, tedy téměř 12 let. Během uplynulých let založil Mgr. Josef Krysta další 4 školy stejného typu v Brně, Plzni, Malých Svatoňovicích a Karviné. V Karviné má škola již jiného majitele a ostatní změnily svůj název na Bezpečnostně právní akademie. Mimo nezadržitelného odborného rozvoje, kdy se školy staly velmi prestižní a zapsaly se i do historie, jak lze sledovat i v Muzeu policie ČR v Praze, od roku 2013 otevřel další Bezpečnostně právní akademii v Praze.

Naše škola má již 20-ti letou tradici. Působíme v 5 městech české republiky - Plzni, Praze, Brně, Ostravě, m.Svatoňovicích.

Absolvent naší školy Petr Králík byl vyznamenaný prezidentem Václavem Klausem za hrdinství při misi v Afganistánu. S nasazením života zachránil dva těžce zraněné britské vojáky.