Škola a projekty

Rozpočet: 27,7 mil. Kč

Realizace: listopad 2014 – červenec 2015

Obsah projektu:

Projekt se zaměřuje na vzdělávání pedagogických pracovníků (zvýšení a rozšíření kompetencí) v oblasti používání nových ICT technologií se specifickým zaměřením na praktické využití ve výuce. Realizací projektu dojde k prohloubení a rozšíření nabídky dalšího vzdělávání pedagogických pracovníků (DVPP) a rozvoje znalostního kapitálu, vytvoření produktů pro DVPP po celé České republice a jejich provázání na aktuální trendy v oboru ICT.

Projekt vychází z nových poznatků o učení dospělých a využívá inovační vizualizované a interaktivní formy vzdělávání. Projekt je přímo zaměřen na průnik poznatků z teorie do praxe. Záměr projektu vychází z výsledků řady nezávislých šetření (závěry ČŠI, EU, OECD atd.).

Projekt je rozdělen do 3 klíčových aktivit, zaměřujících se na koučink, mentoring a podporu pedagogických a vedoucích pracovníků škol, na DVPP k integraci ICT do výuky a na evaluaci tohoto procesu.

Hlavní výstupy:

• Přes 691 proškolených pedagogických pracovníků
  • 6 vzdělávacích kurzů akreditovanýchv rámci systému DVPP:
  • Moderní trendy ve využití ICT ve výuce
  • Praktické využití dotykových zařízení ve výuce
  • ICT v oborových didaktikách
  • Základy cloudových řešení
  • Sociální sítě a online komunita
  • Rozvoj dovedností pomocí ICT
  • Webová platforma pro sdílení a výměnu zkušeností, studijních materiálů a e-learning

BPA                   Informační zpravodaj            Informační zpravodaj         Informační zpravodaj
                                                              2014                               204-02-1v1                            2014-03-1v1